H.S. Sports Scoreboard/Schedule

 

THURSDAY’S RESULTS…

BASEBALL
Buchanan 15, St. Joe 5
Dedrick Adkerson and Cam Lorance each drove in two runs for the Bucks. Michael Garritano doubled and drove in a run in the loss for St. Joe. Jack Branch picked up the win on the mound for Buchanan.

Elsewhere…
Sturgis 6, Dowagiac 2 – Game 1
Dowagiac 2 Sturgis 1 – Game 2

 

SOCCER
Michigan Lutheran 9, Cassopolis 1
Evie Clare had four goals and two assists for the Titans. Ellie Primerano added three goals and an assist.

Watervliet 3, New Buffalo 0
The Panthers got two goals from Emma Kraklau with Vicki Smith adding a goal and two assists.

Elsewhere…
Three Rivers 6, Parchment 1

 

 

 

FRIDAY’S SCHEDULE…

SOCCER
SMAC TOURNAMENT – FINAL ROUND

Gull Lake at Portage Central, 6:30 (Championship Game)
Lakeshore at St. Joe, 6:30 (3rd Place Game)
Mattawan at Kalamazoo Loy Norrix, 6:30 (5th Place Game)
Portage Northern at Lakeview, 6:30 (7th Place Game)
Kalamazoo Central at Niles, 5:30 (9th Place Game)
Battle Creek Central (Bye) (11th Place)

Other Games
Bridgman at Hartford, 5:00
Bangor at Covert, 5:00

 

BASEBALL
St. Joe at Loy Norrix, 4:00
Michigan Lutheran at New Buffalo, 4:30
South Haven at Plainwell, 4:00
Edwardsburg at Paw Paw, 4:00
Allegan at Otsego, 4:00
Vicksburg at Three Rivers, 4:00

 

SOFTBALL
St. Joe at Loy Norrix, 4:00
Michigan Lutheran at New Buffalo, 4:30
South Haven at Plainwell, 4:00
Edwardsburg at Paw Paw, 4:00
Allegan at Otsego, 4:00
Vicksburg at Three Rivers, 4:00
Coloma at Niles, 4:30

 

TENNIS – REGIONALS
DIVISION 2 AT MATTAWAN, 8:30 A.M.
St. Joe, Mattawan, Portage Central, Portage Northern, Gull Lake, Battle Creek Central, Lakeview, Holland, Sturgis, Zeeland East, & Zeeland West

DIVISION 3 AT ALLEGAN, 8:30 A.M.
South Haven, Paw Paw, Allegan, Holland Christian, Otsego, Plainwell, Pennfield, Hamilton, & Wayland

 

TRACK – REGIONALS
DIVISION 1 AT GRAND HAVEN, 8:30 A.M.
St. Joe, Byron Center, East Kentwood, Grand Haven, Grand Rapids Forest Hills Northern, Grand Rapids Northview, Grand Rapids Ottawa Hills, Grand Rapids Union, Grandville, Holland, Holland West Ottawa, Hudsonville, Jenison, Muskegon, Muskegon Mona Shores, Muskegon Reeths-Puffer, Rockford, Wyoming

DIVISION 2 AT STURGIS, 8:30 A.M.
Lakeshore, Benton Harbor, Niles, South Haven, Dowagiac, Edwardsburg, Paw Paw, Allegan, Hopkins, Otsego, Plainwell, Sturgis, Three Rivers, & Vicksburg

DIVISION 4 AT GOBLES, 3:00 P.M.
Lake Michigan Catholic, Countryside Academy, Bridgman, Eau Claire, Watervliet Grace Christian, River Valley, New Buffalo, Lawrence, Cassopolis, Covert, Decatur, Gobles, Kalamazoo Christian, Kalamazoo Hackett, Kalamazoo Lakeside, & Marcellus

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*