H.S. Sports Schedule

Saturday’s schedule…

BASEBALL DISTRICT SEMIFINALS & FINALS
DIVISION 1 AT MATTAWAN
St. Joe vs. Portage Northern, 10:00
Mattawan vs. Portage Central, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 2 AT SOUTH HAVEN
Edwardsburg vs. Benton Harbor, 10:00
Niles vs. Lakeshore, 12:30
Championship – 3:00

 

DIVISION 4 AT MICHIGAN LUTHERAN
Michigan Lutheran vs. Eau Claire, 10:00
Bridgman vs. River Valley, 12:00
Championship – 2:30

 

DIVISION 3 AT BLOOMINGDALE
Coloma vs. Hartford, 10:00
Watervliet vs. Bangor, 12:30 P.M.
Championship – 3:00

 

DIVISION 3 AT CONSTANTINE
Buchanan vs. Constantine, 10:00
Berrien Springs vs. Centreville, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 3 AT LAWTON
Lawton vs. Parchment, 10:00
Comstock vs. Schoolcraft, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 4 AT DECATUR
Marcellus vs. Cassopolis, 10:00
Decatur vs. Lawrence, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 2 AT STURGIS
Otsego vs. Vicksburg, 10:00
Plainwell vs. Sturgis, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 2 AT HOPKINS
Wayland vs. Allegan, 10:00
Hopkins vs. Thornapple-Kellogg, 12:00
Championship – 2:00

 

 

 

SOFTBALL DISTRICT SEMIFINALS & FINALS
DIVISION 1 AT MATTAWAN
St. Joe vs. Portage Northern, 10:00
Mattawan vs. Portage Central, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 2 AT SOUTH HAVEN
Dowagiac vs. South Haven , 10:00
Niles vs. Lakeshore, 12:30
Championship – 3:00

 

DIVISION 4 AT MICHIGAN LUTHERAN
Lake Michigan Catholic vs. River Valley, 10:00
Bridgman vs. New Buffalo, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 3 AT BLOOMINGDALE
Coloma vs. Bloomingdale, 10:00
Watervliet vs. Bangor, 12:30
Championship – 3:00

 

DIVISION 3 AT CONSTANTINE
Buchanan vs. Centreville, 10:00
Brandywine vs. Constantine, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 4 AT DECATUR
Lawrence vs. Eau Claire, 10:00
Decatur vs. Gobles, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 3 AT LAWTON
Schoolcraft vs. Comstock, 10:00
Parchment vs. Lawton, 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 2 AT PLAINWELL
Otsego vs. Sturgis, 10:00
Vicksburg vs. Three Rivers 12:00
Championship – 2:00

 

DIVISION 2 AT HOPKINS
Hopkins vs. Thornapple-Kellogg, 10:00
Wayland vs. Allegan, 12:00
Championship – 2:00

 

 

 

SOCCER DISTRICT CHAMPIONSHIPS
DIVISION 2 AT ST. JOSEPH
St. Joe vs. Mattawan, 10:00am

 

DIVISION 4 AT NEW BUFFALO
Michigan Lutheran vs. New Buffalo, 6:00pm

 

DIVISION 4 AT SAUGATUCK
Hartford vs. Holland Black River, 12:00pm

 

DIVISION 1 AT BATTLE CREEK LAKEVIEW
Portage Central vs. Portage Northern, 12:00pm

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*